7. Why I Tap This Way - Faster EFT NLP Robert Smith
Minden problémának több megoldása van. Gary Kelehen-nél tanult TFT-t. Kelehen még kézreakcióval kereste meg, hogy melyik meridiánnal van probléma. Megtanulta, hogy 144000 különféle módon lehet kopogtatni. Ő elkezdett minden meridiánt végigkopogtatni.
Amiért én ezt a módszert használom az az, hogy időről időre megtapasztaltam, hogy egyes problémák hol jelentkeztek a testben és így elég volt azokat feloldani. Amikor a meridián blokkolódik, annak jele van a testben. Teszteltem, hogy melyik kopogtatási folyamat az, ami oldja az adott meridiánt. Kell lennie logikus és reális magyarázatnak, hogy mikor melyik meridiánt kell oldani. Kerestem és kutattam és idővel megtaláltam a testben a reakciókat. Nagyon sokféle módja van annak, hogy a félelmet észleljük és megértsük. A félelem forrása lehet, egy csúnya pillantás az édesapádtól, egy hang vagy bármi más is. Ami lényeges, az a testednek erre adott válasza. Gyorsabban ver a szíved, adrenalin termelődik stb. Ez a válaszreakció a test fontosabb szervein keresztül mérhető, vagyis ott, ahol a meridiánok vannak. Nekem ez logikusnak tűnik. Meg kellett tehát értenem az észlelést. Egy idegen bolygóról származó lény valószínűleg nem ugyanúgy reagálna egy medve látványára, mint te.
Ezért használom ezt a megoldást. Természetesen minden megoldás jó megoldás, ami változást eredményez. Van egy protokoll, amit én mindig használok problémák megoldására. Ez az, amit keresünk: megváltozott érzékelést a problémáink kapcsán. Ez a technika segít megérteni, hogyan és miért tudunk megoldást találni a problémákra.
A neve SUDS. Ez a szuggesztiv egység segítségkérő jele. Ezt 0 es 10 közti értékekkel mérjük. A cél az, hogy ezt 0-ra csökkentsük le. Ehhez a TOTE technikát alkalmazzuk.
Tesztelünk /mondjuk 10-esre jön ki/, dolgozunk rajta, tesztelünk és ha 0-ra csökkentettük, boldogok vagyunk, mert elértük a békét és kilépünk belőle. Ez az ideális modell. De természetesen nagyon sok feszültségindító kapcsolódhat hozzá, komplikáció stb. jöhet közbe, ilyenkor, újra és újra dolgozunk rajta. Használjuk a TOTOTOTOTOTOTO.......TE technikát, amíg nem tudjuk 0-ra csökkenteni az érzést, ha sikerült, akkor vége van a munkának, akkor lehet „kilépni”. Amikor egy kliens érkezik hozzám, dolgozunk az ő nagy problémáján, teszteljük, és csak akkor engedem kilépni az irodából, ha 0-ra redukáltuk. 100%-os megoldást akarunk, amíg el nem érjük, újra és újra végigcsináljuk. Az elején, amikor elkezdtem dolgozni, voltak módszerek, amik működtek és voltak olyanok, amik nem. Amikor van egy problémánk, valamit teszünk magunkkal, hogy létrehozzuk magunkban belül ezt a problémát és ebben nagyon jók tudunk lenni. Ennek érdekében vannak emlékeink, tapasztalataink, vagyis minden lehetséges módot kihasználunk, hogy létrehozzuk a hozzá kapcsolódó stresszt.
Lesz hát bennünk szomorúság, félelem, reménytelenség, harag, düh, egyéb érzelmek, tehetetlenség, traumák és minden más, ehhez hasonló. Ez ugyanolyan, hogy ha tudod, hogy kell megsütni egy tortát, akkor rajtad múlik, hogy megsütöd –e. Tehát, tudni kell hozzá a módszert. A probléma létrehozása is ugyanilyen. De, ennek ellenére soha nem kérdezem, hogy mi a gyökere a problémádnak. Én megtaláltam a problémák gyökerét. Az pedig az, hogy megszülettünk. Így tehát ne keresgéljük a probléma gyökerét. Tehát ha nem születünk meg, nincsenek problémáink. Nézzük a tipikus példát: van egy nagy problémája valakinek és fogalma sincs, honnan is van ez. Dolgozom valakivel, akinek többféle érzelmi traumája van: érzelmileg terrorizálták, zaklatták, háborús emlékei vannak vagy bármilyen ehhez hasonló életet megkeserítő érzései, élményei. Egyenként teszteljük őket és 10-st adunk rájuk. Mindre. Traumatikusak. Nagyon-nagyon-nagyon. Amikor elkezdtem dolgozni az emlékek sorozatával, azt tapasztaltam, hogy a háttérben bonyolult érzések vannak. Az 1.-t ledolgoztam a TOTE technikával 0-ra. Azt tapasztaltam, hogy a 2. emlékcsoport értéke is ezzel mondjuk 10-ről 8-ra csökkent. Közben a 3. csoport már csak 5-st mutatott. Miért? Mert a tudatalattinak van egy mintája /stratégiája/, ahogy létrehozza a neked problémákat. Amikor elkezded az 1. problémát megoldani, a többi probléma is elkezd magától csökkenni. Ez olyan, mint a pavlovi reflex: nem tudod, hogy miért folyik a kutya nyála, de tudod, hogy valami kiváltja nála. Az embernél ez olyan, mint egy hipnotikus transz, valami beindítja a reakcióidat és nem tudod, hogy mi az. Én ezeket a transzbeli állapotokat próbálom lerombolni. A módszer sikere a múltadon alapszik.
Forditotta: Berei Krisztina
Lektorálta:Rózsa Klára